MDM 2014 - życzenia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji życzymy mediatorkom, mediatorom oraz stronom w mediacji (byłym, obecnym i przyszłym) dużo satysfakcji z pracy, a kiedy potrzeba, odrobiny spokoju.

Zarząd SMR,
Konrad, Leszek, Tomek, Agata i Robert

Warsztaty rozwojowe dla mediatorów i mediatorek

Ciągły rozwój wpisany jest w zawód mediatora. Dlatego z przyjemnością informujemy i zapraszamy na warsztaty specjalizacyjne dla mediatorów i mediatorek:

Emocje w mediacji

Istnieje przekonanie, że najlepsze decyzje człowiek podejmuje na chłodno. Często strony mediacji oczekują od nas, że zrobimy coś z tymi „przeszkadzającymi im” emocjami. Jest również oczekiwanie wobec nas mediatorów, że będziemy zdystansowani i niezaangażowani emocjonalnie
Tylko czy można zostawić emocje za drzwiami pokoju mediacyjnego?

Termin: 18-19.10.2014
Sobota 9-18
Niedziela 9-13

Koszt: 350 zł, a członkowie i członkinie SMR 250 zł

Miejsce: Siedziba KOPD w Warszawie, ul. Oleandrów 6 (III piętro)

Zgłoszenia: Konrad Sobczyk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji


Potrzeby rodziców a potrzeby dzieci w sytuacji kryzysu w rodzinie

Szkolenie jest adresowane do absolwentów podstawowych szkoleń z mediacji rodzinnych oraz osób, które pracują już, jako mediatorzy, ale mają mniejsze doświadczenie w tym obszarze.
W czasie warsztatów  uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się trudnej sytuacji rodzinnej z perspektywy każdego z rodziców oraz – przede wszystkim – z  perspektywy dziecka, a także wzbogacić warsztat pracy mediatora rodzinnego  w zakresie mediacji konfliktów z udziałem dzieci.  

Termin: 5-6.12.2014 r. – godz. 9.00-17.00
Czas szkolenia: 16  godzin – 2 dni.
Liczba uczestników – do 12 osób

Koszt: 350 zł,  a członkowie i członkinie SMR 250 zł

Miejsce: Siedziba KOPD w Warszawie, ul. Oleandrów 6 (III piętro)

Zgłoszenia: Tamara Pocent - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji


Jak radzić sobie z presją i trudnymi emocjami przy pomocy pracy z ciałem

Warsztat ma charakter otwarty, czyli można zaprosić też znajomych nie-mediatorów, którzy chcieliby z niego skorzystać.

Kiedy? 28.09 w godz. 13.00-16.00
Gdzie? W siedzibie mediatorzy.pl, Wspólna 54a/10, Warszawa
Inwestycja? 20 zł

Zgłoszenia: Monika Jędrzejewska - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 505 586 445

Prowadzą: Monika Jędrzejewska i Maciej Panabażys.

*****
Jeśli ktoś z Was chce prowadzić, lub prowadzi warsztaty, które mogłyby się przydać, prosimy informujcie o tym – to jeden z celów SMR. Z chęcią rozsyłamy informacje o akcjach, które są dedykowane naszym członkom.

Międzynarodowy Dzień Mediacji - MDM 2014

Z racji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Mediacji 2014 pragniemy zainspirować nas wszystkich, aby odbyły się kolejne akcje, kolejne „100 warsztatów na MDM”. Może w innej formie, może z innymi treściami, a może nie. Dlatego:

 1. Zbieramy informacje o tym co działo się w poprzednich latach – prosimy piszcie do nas i przesyłajcie zdjęcia i opisy. Informacje o niektórych działaniach, a działo się, znajdziecie w starszych artykułach w dziale aktualności. Gratulujemy!
 2. Organizujemy spotkanie 3 października 2014 w celu przygotowania programu na warsztaty MDM. Owoce pracy roześlemy do wszystkich, którzy chcą coś zrobić. Jest to wspaniała okazja do wymiany trenerskiej i przygotowania przydatnych materiałów. Szczególnie zapraszamy rekomendowanych trenerów SMR.
 3. Pierwsza akcja na MDM w Warszawie już jest pewna: 16 października 2014 spotkamy się na winie/piwie/herbacie/kawie/czymś. To jest nasze święto, które trzeba celebrować. Miejsce i godzina zostaną ustalone niebawem i poinformujemy o nich na tej stronie.

Czyli:
Spotkanie przygotowujące MDM 2014 – 3 października 2014 w siedzibie KOPD w Warszawie, adres: Oleandrów 6 (III piętro) Warszawa w godzinach 11-15.
Warto przybyć, bo warto się wspólnie rozwijać.

Pozdrawiamy i zapraszamy,
Konrad, Leszek, Tomek, Agata i Robert

Walne Zgromadzenie SMR 2014

Z przyjemnością informujemy i zapraszamy na coroczne

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych 2014

które odbędzie się 14 czerwca w o godzinie 10.00 (drugi termin: godzina 10.15) w Sopocie. Planowany czas trwania to trzy godziny.
Adres: Al. Niepodległości 797 B; 81-810 Sopot (siedziba PCM oddział w Sopocie).

Walne zgromadzenie odbędzie się dzień po Kongresie Mediacji Rodzinnej, który odbędzie się 13 czerwca w Gdańsku. Miejsce : Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk – więcej informacji na www.kongresmediatorow.pl

Założenie jest takie, aby różne spotkania odbywały się w całej Polsce i zbierały jak najwięcej uczestników. Dlatego tym razem będziemy w trójmieście. Spotkajmy się w licznym gronie, bo warto zadbać o wspólną przyszłość.

II Kongres Mediatorów Rodzinnych

Drodzy członkowie i członkinie SMR,

Zapraszamy Was/Nas Wszystkich na II Kongres Mediacji Rodzinnych.
Mamy zamiar powtórzyć zeszłoroczny sukces.

Termin: 13-go czerwca 2014 r.
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk

pełna informacja na www.kongresmediatorow.pl

Do zobaczenia!

Sprawy transgraniczne - Kampania UE

Rusza unijna kampania, która ma na celu podniesienie świadomości na temat dostępnej pomocy i obowiązujących przepisów w przypadku, gdy międzynarodowe pary decydują się na separację lub rozwód. Wśród członków SMR są mediatorzy, którzy zajmują się sprawami transgranicznymi i międzykulturowymi.

Więcej informacji na stronie: ec.europa.eu/polska/news/140415_dzieci_pl.htm

Filmy:

Prawo do opieki i kontaktów z dzieckiem w sytuacjach transgranicznych w Unii Europejskiej
Uprowadzenie dziecka za granicę przez rodzica

SMR ma 10 lat!

24 stycznia 2014 roku Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych skończyło 10 lat. W tym czasie członkowie i członkinie przeprowadzili tysiące mediacji, wyszkolili setki przyszłych mediatorów i wpływali na rozpowszechnianie mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów w sferze rodzinnej. Niewątpliwie pomogło to wielu osobom.

Z tej okazji w różnych częściach kraju odbyły się imprezy urodzinowe. W Warszawie spotkaliśmy się przy muzyce, tańcach i wspaniałym torcie.


Życzymy wszystkim członkom i członkiniom SMR owocnej i satysfakcjonującej pracy!

Zarząd SMR,
Konrad Sobczyk, Agata Łażewska, Leszek Kluz-Horodyski, Tomasz Kawka i Robert Boch.

KURIER MEDIACYJNY 2013!!!

Dla tych, którzy myśleli, że Kurier Mediacyjny w 2013 się nie ukarze, lub nie ukazał, mamy cudowną niespodziankę. Ukazał się, lecz nie w Polsce, a w Niemczech! Tak, jesteśmy prekursorami tej inicjatywy.

Kurier w NIemczech1

Kurier w NIemczech1a

Ach, tp był start...

MDM 2013 - działania w całej Polsce!

Pleszew:
Warsztaty i spotkania na temat rozwiązywania konfliktów i mediacji. Akcję prowadzi Agnieszka Witkowska, która obchodami MDM zainteresowała zarówno Dyrekcję szkoły, w której pracuje (ZSP Nr 3 w Pleszewie), jak również wydział promocji miasta Pleszew. Zobacz MDM 2011 w Pleszewie
Koordynacja: Agnieszka Witkowska

Wrocław:
Warsztat dla członków Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oddział we Wrocławiu. i warsztat chciałbym przeprowadzić dla członków naszego oddziału.
Koordynacja: Tomasz Lewandowski

Warszawa:
W fundacji "Sto Pociech" (ul. Freta 20/24a, w podwórzu obok kościoła dominikanów) odbędzie się symulacja mediacji poprzedzona krótką prezentacją metody. Po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych konsultacji z mediatorami. Spotkanie poprowadzą o. Mirosław Pilśniak OP, Leszek Kluz, Iza Kuban i Karolina Krupa w niedzielę 13.10 o godzinie 12.00.
Koordynacja: Karolina Krupa

Poznań:
Warsztaty dla młodzieży szkół średnich oraz dla nauczycieli z zakresu rozwiązywania konfliktów pomiędzy uczniami. 
Koordynacja: Katarzyna Kolasińska i Magdalena Radomska

Inowrocław:
Ośrodek Mediacji przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka przeprowadzi warsztaty dla uczniów szkół średnich na lekcjach wychowawczych i WOS. Jeśli akcja rozwinie się pomyślnie zostaną zaproszeni również rodzice.
Koordynacja: Grażyna Glaubert

Wrocław:
Warsztaty z mediacji dla uczniów gimnazjum i grona pedagogicznego przeprowadzi Dorota Fedorowska y Kancelarii Mediacyjnej "Primum Consensus".
Koordynacja: Dorota Fedorowska

Warszawa:
Warsztat na temat mediacji z licealistami przeprowadzi pani Kinga Karcz, która na co dzień jest pedagogiem szkolnym. Ponadto planowane jest poruszenie tematu mediacji na zebraniach z rodzicami.
Koordynacja: Kinga Karcz

Radomsko:
Warsztat dotyczący mediacji przy pomocy szkolnych mediatorów rówieśniczych przeprowadzi pani Grażyna Drozdek. Przeszkoliła w ciągu trzech lat trzy grupy mediatorów w klasach drugich gimnazjum, którzy z dobrym skutkiem prowadzili mediacje w poprzednich latach.
Koordynacja: Grażyna Drozdek (nie jest członkiem SMR)

Warszawa:
W ramach obchodów MDM pani Linda Piątek przeprowadzi zajęcia związane z tematyką konfliktu i jego rozwiązywaniem w klasie córki (II klasa szkoły podstawowej) na warszawskiej Białołęce. Na tę potrzebę stworzy autorski scenariusz koncentrujący się na konfliktach rówieśniczych i sposobach pokojowego ich rozwiązania, dostosowane do drugoklasistów.
Koordynacja: Linda Piątek

Radom:
Maria Dobosz przeprowadzi wykład otwarty na uczelni, Wyższej  Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Ponadto odbędzie się spotkanie w bibliotece miejskiej w Radomiu, które  zaplanowane jest na dzień 24 października.
Koordynacja: Maria Dobosz

Warszawa:
Spotkanie warsztatowe z okazji MDM, 17.10.13 o godzinie 15:00-16:30 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 10 w Warszawie, ul. Wrzeciono 24 Bielany (budynek Zespołu Szkół 110, oddzielne wejście) przeprowadzą: K. Szczepańska i A. Łukaszewicz.
Koordynacja: Karolina Szczepańska

Poznań:
W ramach MDM pan Dariusz Bronowski, obecnie pracujący jako psycholog w placówce
opiekuńczo-wychowawczej Dom Młodzieży w Poznaniu, przeprowadzi warsztat dla wychowanków (i jeśli się uda również dla kadry).
Koordynacja: Dariusz Bronowski

Malbork:
Na obchody MDM zostaną przeprowadzone warsztaty w ramach działalności Terenowego KOPD w Malborku.
Koordynacja: Elżbieta Skrzypiec

Warszawa:
Biuro Rzecznika akademickiego ds. studenckich i pracowniczych Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzi warsztaty.
Koordynacja: Martyna Jędraszka

Kraków:
Tu zostaną przeprowadzone warsztaty: "Mediacja rówieśnicza - nowy wymiar wychowania" oraz " Konflikt - mediacja - porozumienie". – dla grupy zamkniętej. Organizatorem jest Stowarzyszenie Psychologiczno-Pedagogiczne "Antidotum".
Koordynacja: Katarzyna Wojtanowicz

Gdańsk:
W ramach obchodów MDM w dniu 15.10.2013 r. "Conseo" przeprowadzi symulację mediacji połączoną z dyskusją o mediacji w bibliotece Manhattan.  Zostaną tez przeprowadzone warsztaty w ramach cyklu "MÓWI SIĘ !!! - czyli sztuka skutecznej komunikacji" w Gdańskich Szkołach Autonomicznych.
Koordynacja: Magda Bellwon

Gdańsk/Trójmiasto:
W organizowanych od roku spotkaniach w ramach Salonu Mediatora w SO w Gdańsku,  MDM będzie wyjątkowy. Przygotowano  Debatę Oksfordzką z udziałem sędziów, mediatorów, adwokatów, radców prawnych i prokuratorów na temat "Obligatoryjność mediacji - mit czy rozwiązanie przyszłości". Debata odbędzie się 17.10.2013 r. o godz. 10.00.
Koordynacja: Salon Mediatora

Wrocław:
W ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji w SWPS we Wroclawiu w dniu 26.10 (sobota) odbędzie się bezpłatny warsztat (1,5h) o mediacji dla 20 osób.
Koordynacja: Manuela Pliżga-Jonarska

Warszawa:
W związku z obchodami po raz szósty w Polsce MDM Fundacja MEDIAR wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym Kina Muranów w Warszawie 29.10 zapraszają na pokaz specjalny filmu "Rozstanie". Na dokładkę 5 listopada o godzinie 20:00, w Kinie ATLANTIC, ul. Chmielna 33, film "Nie zapomnij mnie" reż. David Sieveking. Po filmie dyskusja.
Koordynacja: Alicja Krata

Warszawa:
W ramach obchodów MDM i warsztatów prowadzonych przez członków SMR, 5 listopada w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzone zostaną warsztaty dla studentów, głównie członków Kryminologicznego Koła Naukowego
tego instytutu.
Koordynacja: Piotr Braun

 

MDM 2013

Miedzynarodowy Dzień Mediacji już po raz szósty!

Ruszyła akcja "100 warsztatów na MDM"  w tej chwili mamy 15 zgłoszeń z całej Polski. 

Liczymy, że do 17-go ta liczba się przynajmniej potroi.

Cieszymy się, że udało sie znaleźć miejsca, gdzie można promować w tym dniu mediację.

Informacje o prowadzonych warsztatach umieścimy tu, na nowej stronie www, oraz roześlemy mailowo.

 

Walne Zgromadzenie

15 czerwca odbędzie się Walne Zgromadzenie członków SMR
miejsce: Warsztat, pl. Konstytucji 4
czas: 9.00 - 12.00
Liczymy na Waszą obecność

Szkolenie ponadpodstawowe

Zespół „Mediatorzy.pl” serdecznie zaprasza na kolejną edycję szkolenia dla przyszłych mediatorów rodzinnych.

Czwartek Mediacyjny

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie.
14 marca (czwartek) między 17:30 a 20:00 w ośrodku Fundacji STO Pociech (Freta 20/24a) będziemy rozmawiać na temat współpracy SMR z ośrodkami, które prowadzą lub, w których pracują nasi członkowie i członkinie.

Liczymy na Waszą obecność, gdyż zależy nam na znalezieniu rozwiązań, które będą służył rozwojowi SMR, ośrodków i naszych członkiN i członków.
Z pozdrowieniami,
Wasz Zarząd

Więcej artykułów…

 1. Rekomendacje
 2. Składki członkowskie
 3. Info o ciekawym szkoleniu naszej koleżanki
 4. Lista warsztatów Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych organizowanych w ramach akcji „100 warsztatów na MDM”
 5. Drogie Mediatorki i Mediatorzy!
 6. Broszura Tęczowe Mamy
 7. Rozpoczynamy rekrutacje na szkolenia z mediacji rodzinnej wrzesień-grudzień 2012r Warszawa.
 8. Broszura prawna - porwania rodzicielskie
 9. Tęczowe mamy
 10. Rozpoczynamy rekrutacje na szkolenia z mediacji rodzinnej styczeń-kwiecień 2012r Warszawa.
 11. SZKOLENIE MEDIATORÓW RODZINNYCH, WARSZAWA 2011
 12. Szkolenie z mediacji rodzinnych w Warszawie
 13. Potrzeby rodziców a potrzeby dzieci w sytuacji kryzysu w rodzinie
 14. Prezentacja SMRu w TARABUKU
 15. Szkolenie podstawowe z zakresu mediacji rodzinnych
 16. LETNIA SZKOŁA MEDIACJI RODZINNEJ
 17. Potrzeby rodziców a potrzeby dzieci w sytuacji kryzysu w rodzinie. Rola mediatora rodzinnego
 18. "Mediacja Rodzinna- kurs zaawansowany"
 19. Harmonogram szkoleń wewnętrznych 2011
 20. "Twórcze myślenie w mediacji" szkolenie dla Mediatorów Rodzinnych
 21. Mediacje Rodzinne, Szkolenie 80h, Warszawa, kwiecień-czerwiec 2011
 22. Mediacje Rodzinne, Szkolenie 80h, Warszawa
 23. VI Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
 24. Z mediacyjnym PODZIEKOWANIEM
 25. Mediacyjne Rytmy MDM :)
 26. Mediacyjny Spektakt Uliczny
 27. ZTM Patronem Dnia Mediacji
 28. POLECAMY KSIĄŻKĘ: Mediacja. Sztuka rozwiązywania konfliktów
 29. 80h - Szkolenie mediatorów rodzinnych, Warszawa wrzesień-grudzień 2010
 30. Potrzeby rodziców a potrzeby dzieci w sytuacji kryzysu w rodzinie. Rola mediatora rodzinnego - 24h
 31. Szkolenie z mediacji dla studentów IV i V roku prawa
 32. Zapraszamy na szkolenie "Płeć w mediacji"
 33. Zapraszamy na bezpłatne mediacje rodzinne
 34. Rezultaty projektu: „Mama jest sama?” finansowanego z programu Wspieramy Mamy AXA.
 35. WYDARZENIA MDM w POLSCE
 36. Tu Znajdziesz Bieżące Informacje na Temat MDM
 37. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI (MDM)
 38. Bezpłatne Warsztaty Dla Samotnych MAM
 39. Rezultaty projektu : „Nowe wyzwania – nowe rozwiązania Mediacja rodzinna w systemach pomocy rodzinie w kryzysie” finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
 40. 15.12.2008 Konferencja
 41. „Bliżej rodziny… by jej skutecznie pomóc. Miejsce mediacji w systemie wsparcia rodziny w kryzysie.”
 42. Nadzwyczajne Walne Zebranie - DZIĘKUJEMY!
 43. Nowe wyzwania – nowe rozwiązania. Mediacja rodzinna w systemie pomocy rodzinie w kryzysie
 44. Nowe wyzwania – nowe rozwiązania. Mediacja rodzinna w systemie pomocy rodzinie w kryzysie
 45. Szkoła Trenerów Mediacji Rodzinnej
 46. Szkolenie zaawansowane -Warszawa
 47. Mediacje rodzinne - szkolenie podstawowe KRAKÓW
 48. Mediacje- szkolenie podstawowe Warszawa
 49. Mediacje rodzinne- szkolenie
 50. Pożegnanie
 51. Konferencja "Mediacja, jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów"
 52. Szkolenie dla pracowników socjalnych
 53. Majowa Konferencja Mediacyjna
 54. Dzień otwarty dla mieszkańców Warszawy
 55. Zaproszenie na warsztaty z zakresu mediacji rodzinnych
 56. Podziękowania
 57. Szkoła Trenerów Mediacji Rodzinnej – refleksje uczestników
 58. Obligatoryjna mediacja dla rozwodzących się małżonków z małoletnimi dziećmi.
 59. SMR w sprawie zmiany w nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego
 60. Program stażowy dla członków kandydatów SMR (Warszawa)
 61. Pierwsza grupa superwizji koleżeńskich SMR
 62. Szkoła Trenerów Mediacji Rodzinnej
 63. SMR w sprawie mediacji obligatoryjnej
 64. Konferencja "Mediacje rodzinne stan obecny i pożądane kierunki rozwoju"