Nasz opinia do projektu zmian w przepisach

Publikujemy naszą opinię do projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Kodeks karny (druk senacki nr 63). 

Została ona przedyskutowana w środowisku naszych Członkiń i Członków a dyskusja została także otwarta na osoby spoza naszego stowarzyszenia.

Klikając niniejszy link można zapoznać się z naszym zdaniem na temat projektu przepisów.

Konsultacje ważnych przepisów

Szanowne Członkinie i Członkowie SMR oraz inni Mediatorzy i Mediatorki rodzinni.

Otrzymaliśmy z Senatu do zaopiniowania druk senacki nr 63.

Do zebrania Waszych uwag przygotowaliśmy ankietę pod tym linkiem:

https://forms.gle/TGE1JCHJ7CinEG7a6 

Czekamy na Wasz głos

Zarząd SMR

 

 

Wielkanoc 2020

Szanowne Członkinie,
Szanowni Członkowie,

Mamy nadzieję, że znajdujemy Was w zdrowiu i dobrych humorach, z pozytywnym nastawieniem do tego, co przed nami. 
Wracamy do Was z newsletterem w kilku istotnych sprawach.

Uniwersytet Warszawski poszukuje mediatora

Szanowni Państwo,

członkini naszego stowarzyszenia - Anna Cybulko - która na co dzień pełni funkcję Rzeczniczki akademickiej ds. studenckich i pracowniczych poszukuje współpracownika/współpracowniczki.

Wszystkie informacje są na stronie: https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/03/praca_zastepca_rzecznika_akademickiego_do_23_marca.pdf 

Zainteresowanych prosimy o kontakt też z Anią Cybulko, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd SMR

Spotkanie świąteczne w dniu 16/12/2019

Drogie Członkinie SMR,
Drodzy Członkowie SMR,
Drodzy nasi Przyjaciele i Sympatycy!

16 grudnia, w poniedziałek, od godziny 15:00 bardzo serdecznie zapraszamy Was do Komitetu Ochrony Praw Dziecka (ul. Oleandrów 6) w Warszawie na świąteczne spotkanie wszystkich, którym bliska jest praca mediatora rodzinnego.

Zaproszenie kierujemy do naszych Członkiń i Członków oraz tych, którzy chcą nas poznać i być może w przyszłości do nas dołączyć.

Naszym gościem specjalnym będzie sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda, Obywatelski Sędzia Roku 2019. Podzieli się z nami swoimi poglądami na mediację rodzinną, jej blaski i cienie, a może nawet uda nam się namówić ją na zwierzenia, czy coś mediacji zawdzięcza.

Spotkanie będzie miało charakter niezobowiązujący, towarzyski, sprzyjający byciu ze sobą.
Przyślijcie zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez nasz profil na Facebooku, abyśmy mogli się zorientować, ilu gości możemy się spodziewać.

Każdy przynosi to, czym chciałby poczęstować innych.
Kawa, herbata, soki, woda – będą na miejscu.

Zapraszamy Was serdecznie!

Zarząd Główny SMR

Sesja "Action Learning"

Drogie Mediatorki, Drodzy Mediatorzy,

po roku przerwy zapraszamy Was na kolejną sesję Action Learning.

"Action Learning, czyli „uczenie się przez działanie”, to metoda pracy nad realizacją celów, wynikająca z założenia, że potencjał do zmiany tkwi w nas samych.

Action Learning to metoda, w której motorem do zmian jest życzliwa, i jednocześnie szczera i odważna grupa osób stwarzająca optymalne warunki do nauki.

W czasie spotkań prowadzonych metodą Action Learning uczestnicy będą mieli możliwość skupienia się m.in. na:
- tym co pomaga i sprawdza się w prowadzeniu mediacji a co sprawia trudności,
- jak zorganizować pracę mediatora i biuro mediatora,
- jaki dobrze i skutecznie stosować oraz wykorzystywać narzędzia do prowadzenia mediacji,
- jakie trudności mogą napotkać początkujący mediatorzy stawiający pierwsze kroki w zawodzie mediatora i z jakimi wyzwaniami mierzą się doświadczeni mediatorzy.

Termin spotkania; 15 kwietnia, godz: 17:30-20:30

Miejsce spotkania: Warszawa (dokładny adres prześlemy osobom zapisanym)

Termin zgłoszeń: Zgłoszenia zbieramy do 5-go kwietnia

Koszt: 50 złotych dla członków i członkiń SMR, dla pozostałych mediatorów i mediatorek 80 złotych.

Sesje Action Learning poprowadzi członkini naszego Stowarzyszenie, doświadczona mediatorka i trenerka Magda Bellwon.

Swoje zgłoszenia przysyłajcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polsko-niemieckie sympozjum nt. mediacji, 26-27.10.2017 r.

Miło nam poinformować, że w dniach 26-27.10.2017 w Warszawie odbędzie się polsko-niemieckie sympozjum nt. mediacji "Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci". Zostanie ono zorganizowane z okazji 10-lecia Deklaracji Wrocławskiej. Wykłady i warsztaty zostaną poprowadzone przez polskich i niemieckich specjalistów. Wykłady będą tłumaczone symultanicznie.

Aby zapisać się na to wydarzenie prosimy pobrać formularz ze strony MIKK: pobierz formularz.

Konkurs dla mediatorów/mediatorek

Sąd Okręgowy w Warszawie, zaprasza mediatorów i mediatorki do konkursu. Wszystkie informacje znajdziecie w załączonych plikach.

  1. Pismo przewodnie
  2. Regulamin konkursu
  3. Załącznik nr 1

 

Walne Zebranie SMR, 7.06.2017

Drogie Mediatorki, Drodzy Mediatorzy,

zapraszamy Was serdecznie na Walne Zgromadzenie SMR, które odbędzie się 7 czerwca w ośrodku mediacyjnym Sto Pociech (ul. Freta 20/24a w Warszawie).
Walne Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 17:45 (pierwszy termin) lub 18:00 (drugi termin).

Seminarium poświęcone konstruowaniu ugód zawartych przed mediatorem

Drogie Członkinie, Drodzy Członkowie,

Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej prowadzące Ośrodek Mediacyjny zaprasza na nieodpłatne seminarium poświęcone konstruowaniu ugód zawartych przed mediatorem w sprawach cywilnych i gospodarczych, organizowane pod patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości.

Seminarium odbędzie się w dniu 16 maja 2017 roku w godz. 10.00-17.00, w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie przy al. Ujazdowskich 11; sala 501, piętro V.

Newsletter #2, styczeń 2017

W dniu dzisiejszym (25/01/2017) rozesłaliśmy kilka ważnych wiadomości do członkiń i członków naszego stowarzyszenia. Możecie się z nimi zapoznać poniżej:

Walne Zebranie SMR, 27.09.2016

Podczas ostatniego Walnego Zebrania SMR, które odbyło się 27 września 2016, został wybrany nowy zarząd stowarzyszenia:  Konrad Sobczyk (prezes), Janusz Kaźmierczak (wiceprezes) i Izabela Kuban (skarbnik). Dziękujemy za otrzymane głosy i bardzo się cieszymy z wyniku głosowania.

Wielkanoc 2016

Wszystkim członkiniom i członkom SMR oraz wszystkim sympatykom mediacji życzymy spokoju, radości i czasu na refleksję w okresie wielkanocnym.

Wielkanoc 2016 - SMR

Międzynarodowy Dzień Mediacji - MDM 2015

Już niedługo, bo 15 października 2015 roku, po raz Ósmy obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Mediacji. Wracamy do podstaw – wychodzimy na ulicę, do ludzi.

W tym roku planujemy:  spotkania z mieszkańcami i rozdawanie ulotek, spotkanie z innymi specjalistami pracującymi z rodzinami oraz superwizje dla mediatorów i mediatorek.

Program na MDM 2015

Warszawa:
8-10 - Spotkania z mieszkańcami na pl. Konstytucji (MDM) i rozdawanie ulotek. Będziemy mieli ulotki SMR. Zapraszamy wszystkich członków i członkinie SMR z materiałami i ulotkami własnych gabinetów i ośrodków. Akcja społeczna – wyjście do ludzi.

10-12- Wspólne Śniadanie: Mediatorzy i Specjaliści pracujący z Rodzinami
Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa

13-16 - Warsztat: Metody superwizji mediacyjnej w pracy innych specjalistów.
Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa

18:30-21 - Superwizja dla Mediatorów
Miejsce: Ośrodek Mediacji mediacja.edu.pl,  ul. Wiejska 16/22, Warszawa

Poznań:
Superwizja dla mediatorów – prowadzenie Jolanta Graczyk-Ogdem

Szczecin:
Superwizja dla mediatorów – prowadzenie Agnieszka Sameluk

Garbów/Lublin:
15 października organizujemy szkolenie mediacyjne dla uczniów gimnazjum - Zespół Szkół w Garbowie, woj lubelskie. Jest to szkoła, która wprowadza od tego roku innowację w postaci mediacji szkolnej.
Organizatorzy: Koło Naukowe Twórczych Pedagogów Resocjalizacyjnych UMCS w Lublinie,  pod opieką naukową dr hab. Agnieszki Lewickiej-Zelent

Działajcie i informujcie nas o tym, przekażemy te informacje dalej.

Konferencja

W imieniu Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych serdecznie polecamy konferencję z cyklu „Praktyczne aspekty pomocy dziecku i rodzinie w sytuacjach kryzysowych” – Rodzina w trakcie rozwodu i rozstania, organizowaną przez Samorząd Studentów Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie i Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniu 24 września 2015 w godzinach  9.30-15.30 , a jej celem jest prezentacja metod pracy z rodziną w kryzysie rozstania z punktu widzenia specjalistów takich jak: psycholodzy, prawnicy i mediatorzy, którzy na co dzień pomagają rodzinom i dzieciom w sytuacjach związanych z rozpadem rodziny.

Więcej informacji...

© 2020 Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych | Designed by JoomShaper